Wpisy otagowane ‘ bieg

Biegacz zimową porą

Może powiecie, że mi kompletnie odbiło i jestem wariatem ale nieważne. W środę biegałem sobie. Pogoda jaka była, taka była, a ja sobie biegałem.

Dokładnie –7.5 st., 10cm warstwy śniegu (świeży opad) oraz padające płatki z nieba, dużo płatków. Ze względu na panujące warunki drogowo-chodnikowe pobiegłem moją najkrótszą trasą. Początkowo czułem mróz przy każdym oddechu, dlatego starałem się robić wdech wyłącznie nosem, a wydechy ustami. Taki tryb został mi na całej trasie biegu.

Biegło się niezbyt komfortowo, głównie z powodu zalegającego śniegu na chodnikach, jak i na ulicy. Temperatura nie doskwierała, jednak po powrocie do domu odkryłem że mam zimne uda, boczki oraz brzuch – eh ten tłuszcz…

Jako odczucie dodam, że ludzie poubierani w grube kurtki, okręceni szalikami i z wielkimi czapami patrzyli na mnie trochę dziwnie – ale ok :-) Może i trochę jestem wariatem, nie neguję tego, w końcu kto przy zdrowych zmysłach biega w takich warunkach… kto w ogóle biega!?

Jestem już zmęczony, idę zaraz spać. Poniżej dane dot. biegu (na pewno czas najwyższy na kalibrację Nike+):
– odcinek: 3,74 km
– czas: 00:17:25
– średnie tempo: 4′39”

oraz wykres:

2009-12-16-bieg

VI Bieg Katorżnika 2010

Już parę tygodni temu zainteresowała mnie tytułowa impreza, jednak dopiero wczoraj pogrzebałem w sieci na jej temat. Wiem jedno. Chcę tam wystąpić!

Szósta edycja Biegu Katorżnika odbędzie się 15-go sierpnia 2010 roku. Długość trasy liczy 7 kilometrów. Do pokonania wysoka i płytka woda, grzęzawiska, błotniska i szlamiska. Trzeba się również powspinać oraz nieźle pozamaczać, poocierać i podrzeć swoje ubranie 😉

Z rzeczy na plus: zwiększono ilość dostępnych miejsc w biegu z 1000 do 1500. Uzyskano to dzięki wypuszczaniu podczas każdej tury 250 zawodników, zamiast 200, jak to miało w tym roku oraz dodaniu dodatkowego biegu. Organizator podaje, że kolejne biegi rozpoczną się o następujących godzinach: 10:00, 11:00, 12:00 (kobiety), 13:00 (drużyny), 14:00 i 15:00.

W ramach imprezy odbędzie się Galernik Team, wyścigi dla czteroosobowych zespołów – start o godzinie 13:00.

Dodatkową dyscypliną – jako nowość – będzie Ucieczka z Alcatraz – start razem z Galernik Team o 13:00. Dwuosobowe drużyny będą pokonywać trasę skute łańcuchami. O zwycięstwie zdecyduje dotarcie do mety przed uczestnikami biegu, którego start będzie o godzinie 14:00.

Start zapisów elektronicznych już 1-go lutego 2010 – nie przegapcie.

Oficjalna strona biegu: www.biegkatorznika.pl

Na zachętę fajny filmik z edycji 2009:

5,36km ulicami Chorzowa

Od soboty zrobiłem sobie kilkudniową przerwę w bieganiu, aż do dziś. Początkowo zamierzałem przebiec mój ulubiony ostatnio odcinek 6,7km, jednak na trzecim kilometrze, na odcinku pod górkę, odezwało się prawe kolano. Jakby nadwyrężenie. Dlatego skróciłem trasę i zamknąłem dzień dystansem 5,36km.

Wracając do biegu. Tym razem zacząłem od rozgrzewki – żarty się skończyły, a o kontuzję zbyt łatwo. Rozgrzewka trwała nie dłużej niż 5 minut. Składała się z truchtu, ćwiczeń rozciągających oraz skipów A, B i C. Nie powiem, biegło się łatwiej, nie dopadło mnie tradycyjne chwilowe wycieńczenie w okolicach 600m i na drugim kilometrze, jednak tempo pozostawia trochę do życzenia. Chcę zejść do średniego tempa 4’30” na km, na trasie 6,7km, a docelowo na dystansie 10km. Do celu jeszcze daleko, jednak wiem, że leży to w moim zasięgu.

Co do trasy, to płaska nie jest. Jest kilka podbiegów i zbiegów. Do tego bieg głównie chodnikiem i drogą asfaltową z wielkimi dziurami, gdzieniegdzie w remoncie. 2/3 trasy wiedzie drogami o małym natężeniu ruchu, natomiast pozostała część to bieg przy głównej ulicy, gdzie samochodów i autobusów jeździ całkiem sporo, aut dostawczych nieco mniej.

Samopoczucie i samozadowolenie po biegu dobre!

Podsumowanie biegu:
– odcinek: 5,36 km
– czas: 00:25:39
– średnie tempo: 4’47”

2009-11-18-bieg-5-36km
statystyki stron internetowych