Wpisy otagowane ‘ bieganie po chorobie

Tempo: 5’19” na kilometr

Środowy powrót upłynął pod znakiem powolnego biegania. Postanowiłem nie szarżować, aby nie nabawić się nawrotu choroby i złapania kontuzji. Stąd tempo 5’19” na kilometr może nie imponować, ale i tak biegło się fajnie.

Czułem, że mam sporo siły, że dam radę, i że 10-dniowa przerwa nie wyrządziła zbyt wiele szkody w mojej kondycji. Co prawda przebiegłem tylko 4.35 km, ale tak jak napisałem na początku, powrót miał być spokojny, umiarkowany, bez szaleństw. Zresztą, kaszel utrzymuje mi się do dziś (sobota), a biegałem w środę i w piątek (o tym za chwilę raczej).

Na drugim kilometrze ponownie wrócił ból po prawej zewnętrznej stronie prawego kolana – wygląda na jakieś przeciążenie. Bolało mnie jeszcze w nocy, kiedy przebudziłem się nad ranem, czułem delikatnie zakwaszone mięśnie i ten wredny ból. Co ciekawe, następnego dnia ból zniknął. Oby to minęło, mam nadzieję że mój organizm poradzi sobie jakoś z tą niedyspozycją.

Jeszcze dodam, że mroźno było tego wieczora. 0 stopni i czuć zbliżająca się zimę. Solidna rozgrzewka przygotowała mnie do biegu.

A oto parametry biegu:
– odcinek: 4,35 km
– czas: 00:23:09
– średnie tempo: 5′19”

2009-12-02-bieg
statystyki stron internetowych