Wpisy otagowane ‘ nikeplus

Ulica ponad wszystko

Wczoraj wieczorem nie mogłem wysiedzieć w miejscu, nosiło mnie bardzo, a że nie miałem niczego pilnego do zrobienia, poszedłem pobiegać.

Parę godzin wcześniej zresetowałem opaskę Nike+ do ustawień nominalnych, bo przekłamanie było już nie do zaakceptowania. Po środowym bieganiu z małżonką, jej opaska wskazała 8,72km (co w ponad 99% odpowiadało prawdzie), natomiast moja pobiła wszelkie rekordy, pokazując przebiegnięte 10,21km.

Padło na tę samą trasę, co dzień wcześniej. Z jakiegoś powodu bardzo mi ona pasuje. Może chodzi o to, że 80% dystansu biegnę po asfalcie, co jest nad wyraz przyjemne przez bezwzględną przyczepność do podłoża (co za wspaniałe uczucie zimą, nawet jeśli czasem jest nieco mokro). Pozostałe 20% dystansu to bieg chodnikiem, po rozchodzonym śniegu – czyli dość paskudnie, co tu dużo pisać.

Biegłem żwawo, dynamicznie, na trzecim kilometrze pojawiła się lekka zadyszka ale biegłem dalej, nie zwalniając. Wydawało mi się, że będzie rekord trasy. I byłby – gdyby nie wspomniane ośnieżone fragmenty. Nie miałem szans biec po nich szybciej, stopa mocno uciekała do tyłu, czułem że cała para idzie – jak to się ładnie mówi – w gwizdek.

Zadowolenie jednak było, i to duże. Przecież o to chodzi, żeby biegać dla zdrowia, satysfakcji, czerpać zadowolenie z każdego przebiegniętego kilometra, a nawet metra. Podsumowując – czwartkowe bieganie zakończone sukcesem. Mission accomplished.

ps. Czytał już ktoś nt. porównania biegania do uzależnienia heroiną? :-) Tekst tutaj: http://medycyna24.pl/bieganie-uzaleznia

Poniżej dane z biegu i wykres:
– odcinek: 8,42 km
– czas: 00:43:40
– średnie tempo: 5′11”

2010-02-11-bieg

Szczegółowy wykres w Nike+

Od jakiegoś czasu z systemie Nike+ (http://nikerunning.nike.com/) dostępna jest nowa opcja – ja dowiedziałem się o niej parę minut temu, bo zaczęło mnie nurtować to, dlaczego wykresy mojej żony wyglądają inaczej niż moje. Pozwala ona (opcja, nie żona) na wygładzenie wykresu w pięciopunktowej  skali. Dzięki temu wykres może być bardziej lub mniej szczegółowy.

Ustawienie znajduje się w następującej lokalizacji:

Mój profil > Zakładka: Ustawienia > Menu: Ustawienia wyświetlania > Uruchom szczegółowy wykres

Poniżej przykład zastosowania różnych ustawień dla tego samego biegu:

nikeplus-wykres-detale-1 nikeplus-wykres-detale-2 nikeplus-wykres-detale-3

statystyki stron internetowych