Wpisy otagowane ‘ prawidłowa dieta

O jedzeniu słów kilka

Przeczytałem ostatnio kilka ciekawych artykułów odnośnie jedzenia i porozważałem wewnętrznie ich przesłanie przez kilka dni. Efekt taki, że postanowiłem cześć z nich wdrożyć, lecz na razie bez szaleństw.

Na pierwszy ogień poszło pozbycie się cukrów zbytecznych. Od poniedziałku przestałem słodzić herbatę, a zwykle sypałem dwie pełne łyżeczki. To samo z kawą zbożową – dolewam tylko trochę mleka.  Jedynie raz dziennie pozwalam sobie na luksus i piję kawę z mlekiem, dosładzaną dwiema łyżeczkami cukru – coś od życia mi się przecież należy.

Nie zaglądam również do szafki ze słodyczami, a jak zaglądam, to zachowuję zimną krew i nic z niej nie zabieram – szczególnie teraz, kiedy przed świętami wypchana jest po brzegi 😉 Nie ma jak to silna wola! Może tak na marginesie dodam, że chipsów nie jadłem od naprawdę długiego czasu – to dopiero była zaraza.

Podsumowując mijający tydzień – czuję się znacznie lepiej. Nie jestem zasłodzony i minęła mi dziwna senność (to pewnie od nadmiaru cukru w organizmie). Na wadze też jakby ubyło ponad pół kilograma (a byłem tylko dwa razy biegać). Ogólnie na plus.

Dodatkowo, jakiś czas temu, żona przekonała mnie do nowego dania. Jest ono strasznie proste w przyrządzeniu, a wydaje się (i pewnie jest) dość zdrowe.

Poniżej lista składników:
– pół jabłka
– pół pomarańczy
musli
otręby (ja miałem otręby granulowane z żurawiną)
jogurt naturalny (150g)

Sposób przyrządzenia:
Jabłko i pomarańczę pokroić w małe kawałki, posypać musli i – jeśli ktoś lubi – otrębami. To wszystko zalać jogurtem i wymieszać.

Tak przyrządzony posiłek spożyć od razu :-) Jest bogaty w węglowodany, odżywczy i zdrowy. Smacznego.

Poniżej kilka fotek z procesu przygotowywania:

Jak odżywiać się prawidłowo?

Przeczesując internet, natknąłem się przed paroma minutami na bardzo wartościowy artykuł dotyczący odpowiedniej diety (w serwisie bieganie.com.pl). Opisane w nim były wszelkie mechanizmy biochemiczne zachodzące w organizmie oraz to, jak różne potrawy mają na nie wpływ. Moim zdaniem, warto zaznajomić się – i co najważniejsze – spróbować ulepszyć swoją codzienną dietę poprzez zastosowanie wskazówek z tego tekstu.

Poniżej link, szczerze polecam:
http://www.bieganie.com.pl/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=111

zdrowe-posilki-bieganie-pl-sxc-hu
Foto: sxc.hu

statystyki stron internetowych