Wpisy otagowane ‘ tempo biegu

Biegam miarowo ?!

Praktycznie odkąd zacząłem biegać, zaopatrzyłem się w zestaw Nike+ (sensor + opaska) – dzięki temu możecie podziwiać piękne wykresy obrazujące tempo moich biegów 😉 Jest to naprawdę fajne narzędzie, bardzo pomocne i pozwalające prowadzić bieżący monitoring biegu – pokonanego dystansu oraz czasu (kiedyś napiszę szerzej – także o minusach).

Wracając do tematu. Używanie zacząłem od mierzenia kilometrażu, jednak biegam po raptem kilku znanych mi już doskonale trasach i ta informacja przestała mi być potrzebna po jakimś czasie. Więc od paru tygodni śledzę tempo biegu, a co za tym idzie, staram się utrzymać je na odpowiednim poziomie – w miarę sił i możliwości oczywiście. No i wyobraźcie sobie, że wczoraj otrzymałem niemal linię prostą na wykresie – aż się sam zdziwiłem, że brak jest na nim dolin i pagórków 😉 –  tylko nie mówcie, że widocznie urządzenie uległo uszkodzeniu ;-P

Z ‚sensacji’ dodam prawdopodobny odcisk na lewej stopie – tak myślałem wczoraj, jednak jak się okazało, to paznokieć (zbyt długi! co za wstyd!) obtarł sąsiedni palec, stąd dyskomfort podczas dociskania stopy do podłoża. Problem naprawiony plasterkiem (oj, co ja bym zrobił, gdyby nie moja małżonka), więc chyba będę miał z tym spokój podczas jutrzejszego 10km w Rybniku.

Informacje dot. piątkowego biegu:
– odcinek: 4,27 km
– czas: 00:20:05
– średnie tempo: 4′42”

… i oczywiście wspomniany wykres:

2009-12-04-bieg
statystyki stron internetowych